Finále Extraligy – ženy vypadly ve čtvrtfinále, muži berou stříbro!

3.8.2022

Minulý víkend se na nedalekém resortu Panorama Golf v Kácově uskutečnily finálové souboje letošní extraligy. Do čtvrtečního kola na rány vstupovaly oba naše celky na kontrolované 7. pozici. Ženský tým, který nastoupil ve složení Sára Kousková, Patricie Macková, Tereza Chlostová, Kristýna Frýdlová a Elizabeth Křenovská, svou pozici udržel, mužský tým ve složení Tomáš Jucovič, Lukáš Sitnianský, Jan Balík, Jan Berger, Šimon Zach, Filip Lukáš, Theodor Nauš a David Mlýnek, dokonce své umístění vylepšil a do play off vstupoval z 5. příčky.

Pátek 29. 7. – čtvrtfinále

Mužský tým byl do čtvrfinále nasazen proti čtvrtému celku, tedy Golf Clubu Greensgate z plzeňské Dýšiny. Do tzv. krátkého formátu (1x foursome a 4x singl) vstoupili naši hráči velice aktivně a vyhráli hned první tři zápasy, což znamenalo dostatečný počet bodů pro postup do semifinále a zbylá 2 utkání se ani nedohrávala.

Ženský tým narazil na tým z Olomouce, který obhajoval stříbrné medaile z loňského roku. O tom, že jamkovka je opravdu nevyzpitatelná se naše dámy přesvědčily už v úvodním foursomu, který prohrály 4&3. A když v druhém zápase Sára Kousková pouze remizovala proti skvěle hrající soupeřce, musela Patricie Macková svůj zápas bezpodmínečně vyhrát. Po prohrané 17. jamce však mohla svůj zápas už pouze zremizovat a tak cesta našich slečen skončila už ve čtvrtfinále.

Sobota 30. 7. – semifinále

Následující den čelili pánové velké výzvě – obhájci titulu z Beskydského Golfového Klubu, kteří navíc předcházející den „vysvačili“ papírové favority z Golf Clubu Albatros. Náš tým vstoupil do souboje, který se hrál již v tzv. (3x fousome a 6x singl) skvěle – po čtyřhrát totiž vedl nad svým soupeřem 3:0, v odpoledních singlech nám tedy stačilo uhrát „pouze“ 2 body. Postupové body nakonec donesl profesionál Šimon Zach a skvěle hrající benjamínek v sestavě, Filip Lukáš.

Neděle 31. 7. – finále

Ve finále nás nečekal žádný lehký úkol, soupeřem byl totiž velice kvalitní výběr z brněnské Kaskády. Úvodní čtyřhry ukázaly soudržnost týmu a po dramatických soubojích jsme vedli 2:1, k vytouženému prvenství tak v tu chvíli zbývalo vyhrát „pouze“ 3 z 6 odpoledních zápasů. Brněnští nám však nedali nic zadarmo a vyhráli hned úvodní tři singly, když pak v posledním zápase Honza Berger nepřetlačil skvěle hrajícího soupeře, zbylé zápasy se již nedohrávaly a nezbylo než soupeřům pogratulovat k vítězství.

Naši hoši si tak z letošního ročníku extraligy přivezli stříbrné medaile a přesto, že mají poněkud hořkou pachuť, neb zlato bylo opravdu blízko, smutnit rozhodně nemusí – i tak se totiž jedná o hisitoricky nejlepší umístění Prague City Golf Clubu v jeho historii, když o jedno místo vylepšili loňský bronzový úspěch. Za posledních 8 let, kdy mužský tým začínal v krajské soutěži, se totiž každý rok povedlo vylepšít umístění z předchozího roku…statisticky se tedy můžeme těšit na rok 2023 🙂

Zpět na přehled