Turnaje: klubové i pro veřejnost, sezóna 2024

Golfová sezóna 2024 je v Prague City Golf nabitá klubovými turnaji, ale i těmi, které jsou otevřené pro širokou veřejnost. Zde je jejich přehled.

Základem balíčku našich turnajů, které jsou určeny pro golfovou veřejnost i pro členy Prague City Golf Clubu, je tzv. nedělní série PCG Open Tour. Vždy v neděli počínaje květnem a konče říjnem se bude konat na Zbraslavi nebo na Vinoři turnaj na 18 jamek. Jedná se o sérii 22 turnajů, která zahajuje 5. května a pak pokračuje vždy v neděli až do 6. října, přičemž 13. října 2024 se uskuteční poslední, finálový turnaj. Jde o celosezónní soutěž, v níž se budou vyhodnocovat i dlouhodobé výsledky.

Druhou významnou sérií je PCG Ladies Tour, která se hraje podobně jako zmíněná Open Tour jak na hřišti Zbraslav, tak na Vinoři. Jde o sérii celkem devíti turnajů. První turnaj se hraje 21. dubna (neděle), poslední pak 9. října. Termínově jde kromě úvodního turnaje vždy o středy.

Vůbec první klubový turnaj, který se v nové sezóně uskuteční, je Velikonoční turnaj, který budeme hrát o Velikonočním pondělí 1. dubna na Vinoři. Jedná se o soutěž ve formátu texas scramble dvojic, tedy o formát především zábavný. Jeho protipólem, tedy posledním klubovým turnajem v sezóně, bude pak 10. listopadu Svatomartinský turnaj tří holí, rovněž zábavný formát. Tomu bude předcházet v říjnu, konkrétně 20. 10., turnaj texas scramble dvojic Jih vs. Sever, tedy utkání mezi našimi týmy PCGC Zbraslav a Vinoř; hrát se bude na Vinoři.

Mistrovství našeho Prague City Golf Clubu ve hře na rány se uskuteční 7.-8. září.

Přehledu turnajů ve formátu PDF je ZDE.