Manažer PCG Academy Tomáš Gryc získal ocenění 5-Star Professional Award  

7.12.2023

Manažer Prague City Golf Academy a Head Pro na hřišti Prague City Golf Vinoř Tomáš Gryc získal od Konfederace profesionálního golfu (CPG) ocenění 5-Star Professional Award 2023 jako uznání příkladné role profesionála PGA ve své zemi.

 

PhDr. Tomáš Gryc, Ph.D.

PhDr. Tomáš Gryc, PhD. je vedle své práce pro Prague City Golf také ředitelem vzdělávání a členem představenstva PGA of Czech Republic. „Je mi velkou ctí a potěšením získat toto prestižní ocenění,“ řekl Gryc, který ocenění převzal na výročních cenách CPG 2023. „Je za tím spousta práce české PGA, ocenění není jen pro mě, ale pro všechny kolegy a další lidi okolo.” V minulosti získala toto ocenění jen necelá stovka profesionálů z celého světa.

Gryc je významnou osobností v prostředí českých golfových profesionálů. V rámci PGAC vyniká jeho mnohostranné působení v oblasti vzdělávání a ocenění 5-Star Professional, které bylo ve více než třicetileté historii uděleno pouze necelé stovce profesionálů PGA, si plně zaslouží.

Gryc se už od roku 2000 profesně pohybuje v oblasti golfu. Pracoval v několika klubech na různých pozicích (administrativa, PRO shop, údržba hřiště, maršál), v roce 2009 se stal členem PGA České republiky. Od té doby se aktivně věnuje výuce golfu, od roku 2023 působí v rámci Prague City Golf, a to jako manažer Prague City Golf Academy a také jako Head PRO na hřišti Vinoř. V minulosti pracoval také s elitními hráči a podporoval jejich management.

„Hrát golf a stát se profesionálem PGA je to nejlepší, co mě v životě potkalo – je to životní styl, není to jen práce, ale i skvělá zábava,“ říká Gryc, který získal rovněž doktorát (Ph.D) v oboru sportovních věd na Univerzitě Karlově. V rámci svého působení na univerzitě se podílel na řadě výzkumných prací a článků zaměřených na sportovní vědu. Je tvůrcem výzkumných aktivit zabývajících se analýzou kondice, úrovně dovedností a výkonnosti u mladých golfistů, vysoce výkonnostním golfem, kinematikou, biomechanikou či sportovními zraněními. A to nejen v golfu, ale i v jiných sportech.

„Nominace Tomáše na toto ocenění pro nás byla velmi snadným rozhodnutím,” řekl prezident české PGA Jan Mergl. „Tomáš je již mnoho let zásadní součástí našeho týmu, řídí naše vzdělávací aktivity a v konečném důsledku ovlivňuje každého z členů PGA v naší zemi. Jeho nadšení jako člena PGA i jako akademického pracovníka je jasně patrné a s tolika zkušenostmi a rozmanitým souborem dovedností pak věříme, že je přesně tím, čím by měl být pětihvězdičkový profesionál.”

 

Zpět na přehled