Nabité dny našich reprezentantů! Turnajová sezóna 2022 zahájena skvělými výsledky.

16.5.2022

Květen se již tradičně nese v duchu prvních sportovních turnajů, kterých se účastní i reprezentanti našeho klubu Prague City Golf. Tak pěkně popořadě:

První turnajem odstartovala na Kaskádě nejvyšší tuzemská amatérská série Czech Open Golf Tour, která je určena jak pro hrající profesionály, tak pro nejlepší amatéry. Neskutečný výkon předvedl Stanislav Matuš, který po kolech 65, 67 a 68 (-16) nakonec nestačil v rozehrávce na Filipa Mrůzka a tak si kromě druhého místa domů odvezl i parádní šek v hodnotě 37.000 Kč. Turnaje se účastnili i další naši hráči; Šimon Zach skončil na děleném 15. místě, Lukáš Sitnianský ani bratrské duo Vuong a Thinh Tranovi bohužel v neprošli cutem. V kategorii žen se nejléle umístila profesionálka Kateřina Vlašínová, která po kolech 80, 76 a 76 obsadila dělené 15. místo, o ránu horší výsledek pak zapsala Elizabeth KřenovskáLucie Přádová v nabité konkurenci cutem neprošla.

Parádní vystoupení mají za sebou naši reprezentanti v kategorii MID-Amatérů, tedy hráčů od 25 let, kteří bojovali na Karlštejně. A byla to paráda! Milan Kotrba skončil po kolech 74 a 75 druhý a Tomáš Jucovič bral po kolech 76 a 75 bronz. Oběma našim extraligovým stálicím patří velká gratulace za vzornou reprezentaci a přejeme mnoho dalších úspěchů!

Úvodní turnaj Národní Golfové Tour Mládeže se konal v nedalekém Berouně mají za sebou také naši junioři. V kategorii kadetů se Filip Lukáš jen těsně nevešel do první desítky, když po kolech 79 a 78 obsadil 11. příčku, Jakub Přikryl skončil po kolech 85 a 90 na 43. místě. V kategorii dívek se nejlépe umístila naše nová posila, Natálie Slabá, která výsledcích 76 a 77 skončila těsně před medailovými pozicemi na 5. místě.

Zahajovací víkend mají za sebou také členi našeho B-týmu, kteří pod hlavičkou Sportovního Klubu Lipence odehráli první dvě hrací kola 2. ligy v Českém Krumlově. Ženský tým nastoupil ve složení: Kateřina Kmínková (75,77), Natálie Macháčková (84, – ), Natália Marinkovová (82, 80), Lucie Přádová (76, 75) a Julie Hoščálková ( -, 81). Holky v obou kolech potvrdily papírové předpoklady favoritek a zaslouženě tak drží první pozici s náskokem 16 ran.

Tým mužů odehrál úvodní dvě kola v sestavě: Bedřich Petráň (72, -), Jan Košťál (78, 78), Michal Procházka (76, 81), Tran Vuong (81, 76), Tran Thinh (84, 79), Jakub Přikryl (75, 76) a Saša Janušák ( -, 86). Průběžně tak drží celkem pohodlně 6. příčku, která jim zaručuje postup do playoff, které se uskuteční koncem července v Beřovicích.

Všem hráčům moc děkujeme za příkladnou reprezentaci klubu!

Zpět na přehled