Novými mistry Prague City Golf Clubu na rány jsou Natálie Macháčková a Jan Berger

24.9.2023

V sobotu 23. září a v neděli 24. září se na hřištích Vinoř a Zbraslav konalo dvoukolové mistrovství PCGA ve hře na rány. Mistryní klubu se stala Natálie Macháčková, ale až na druhé jamce rozstřelu. Naopak s naprostým přehledem se mistrem v kategorii mužů stal Jan Berger, který zahrál celkově -1. Jeho soupeři na druhém a třetím místě zaostali o sedm ran.

Vítězný Jan Berger získal titul Mistr Prague City Golf Clubu na rány díky výsledku 143 ran, -1 po obou kolech. Na Vinoři zahrál v sobotu 73 ran, v neděli pak na Zbraslavi 70. Na druhém místě v mužské kategorii se umístil Sebastian Hájek, který zahrál kola s výsledky 76 a 74 ran. Na třetím místě skončil August Lee, který zahrál 73 a 77 ran. Oba donesli shodný výsledek celkem 150 ran, ale druhé místo připadlo Hájkovi díky lepšímu výsledku na zbraslavském hřišti.

Trojice nejlepších v mistrovství PCGC 2023 na rány. Vlevo Sebastian Hájek (celkově druhý), uprostřed August Lee (skončil třetí), odpaluje budoucí vítěz Jan Berger.

„Myslím, že jsem vyhrál hlavně díky výsledkům na pětiparech,“ svěřil se po svém triumfu Jan Berger. A skutečně, na všech pětiparových jamkách během obou kol zahrál celkově -5. Tím získal i titul „Pětiparový císař“, respektive vyhrál vloženou soutěž s tímto názvem. Korunováni byli také „Čtyřparový král“ (Sebastian Hájek, s výsledkem +1) a „Tříparový princ“ (Zdeněk Pechar, par). Šlo vždy o souhrnné výsledky na všech jamkách tohoto typu za obě kola.

Mezi ženami byl ve hře o titul Mistryně PCGC výsledek po obou kolech, tedy sobotní Vinoři a nedělní Zbraslavi, úplně shodný. Natálie Macháčková i Anna Cellerová zahrály vyrovnaná kola: obě hráčky v obou kolech dosáhly vždy výsledku 78 ran, celkově se tedy dělily po 36 jamkách se skóre 156 ran. Šlo se do rozehrávky, hrálo se na zbraslavských jamkách 9 a 18, tedy čtyřparu a tříparu, přímo klubovny. Rozhodla druhá jamka, třípar. Macháčková trefila green v regulaci a zahrála par. Naopak Cellerová byla první ranou mimo green a po přihrávce třetí úder putterem do jamky nedala. Vítězství připadlo Macháčkové.

Dvě dívky, které svedly tuhý boj o titul mistryně PCGC na rány. Vlevo vítězná Natálie Macháčková, vpravo Anna Cellerová, která prohrála až v rozstřelu.

„Už jsme to chtěly mít za sebou,“ komentovaly shodně obě výborné hráčky závěrečnou dohrávku. Po 36 jamkách byla znát únava. „Já to Natálii přála, už když jsme šly do finále,“ svěřila se také Cellerová, která tak projevila sportovního ducha. Cellerová přitom převzala cenu i za „double nearest to pin“. Počítaly se nejlepší rány na jamkách číslo 8 na Vinoři i Zbraslavi, Cellerová dosáhla výsledku 394 na Vinoři a 95 centimetrů na Zbraslavi, což jí v součtu vyneslo 489 centimetrů, což bylo nejméně.

Na třetím místě v klubovém mistrovství na rány žen skončila Sabrina Kulhánková, a to s výsledkem 79 a 82 ran (161), celkově o pět ran horším než finalistky. Kulhánková převzala na závěrečném vyhlašování i pohár pro vítěze v jamkové hře Prague City Golf Clubu. Jamkovka se hrála od počátku léta až do letošního září. Vítězem mezi muži se v jamkovce stal Vladimír Kočí, který také na nedělním zbraslavském vyhlašování převzal ocenění za tuto výhru.

Formát dvoukolové hry na dvou hřištích Prague City Golf Clubu – Vinoři a Zbraslavi – se letos hrál poprvé a určitě se osvědčil. Přináší do mistrovství na rány dramatičnost, obě hřiště jsou od sebe odlišná. Příští rok se bude hrát opět trochu jinak, a to již na šesti nových jamkách zbraslavského hřiště.

Celkové výsledky mistrovství PCGC na rány včetně výsledků kategorie stableford naleznete ZDE.