Přečtěte si: vinořská „šestka“ pohledem golfového začátečníka

19.8.2023

Kdo hraje golf delší dobu, má na tuto hru a hřiště jiný pohled než ten, kdo s golfem právě začíná. Přinášíme vám zajímavý pohled člověka, který s golfem začal letos v létě a svoji první hru absolvoval začátkem srpna. Tu druhou pak odehrál na vinořském hřišti Prague City Golf, kde strávil dopoledne na tréninkových plochách a pak si prošel šest jamek zdejšího veřejného hřiště.

Postřehy jsou zajímavé nejen pro nás, členy týmu Prague City Golf, protože nám poskytují prospěšnou zpětnou vazbu, ale jejich hodnota je i v jejich upřímnosti. Dotyčný nebyl ovlivněn možností výraznějšího srovnání a přicházel na Vinoř bez předpojatosti a s otevřeným pohledem.

Zde jsou mé dojmy z návštěvy vinořského golfového areálu 18. srpna 2023.

Dobrá dostupnost, umístění na kraji Prahy mi přijde ideální. Samotný areál a clubhouse je na vyvýšeném místě, což u mě vyvolalo dojem, jako bychom přijížděli k nějakému panství. Budova na mě působila jednoduše, vzhledně a čistě. Milá paní na recepci. Velké parkoviště. Dobře vyřešená navigace (ukazatele, cedule atd.)
Driving působí na první pohled menší, asi jak ho člověk vidí ze strany, ale jakmile jsem ho viděl zezadu, tak je opravdu veliký. Moc se mi líbilo umístění patování, je hned u budovy, blízko odpaliště. Skvělé, že jsou tam dvě patovací místa…Nesrovnatelné s Cindou, kam jsem zatím chodil, kde je to menší a při více lidech to není komfortní.
Doslova parádní mi přišlo místo na krátkou hru – takového prostoru. Cítil jsem se tam opravdu skvěle.
Driving je široký, kóje se mi zdály užší. U příjezdové cesty bych si dokázal představit menší plůtek, který by zachytával míčky… Mé dva špatné odpaly tam skončily.
Hru na 6 jamek hodnotím také jen pozitivně. Měli jsme klid na hru, nikdo nás netlačil. Hřiště je široké, krásně upravené, některé úseky jsou těžší, ale tak to má asi být 🙂 Navigace opět dobrá, jen u jedné jamky jsem neviděl praporek, který se nacházel v dálce. Návaznost jamek super – blízko u sebe.
Obecně, když to mám shrnout, tak celý areál na mě působil skvěle, rozlehle, široce. Nebál jsem se špatných odpalů, že bych mohl někoho zranit, případně vystřelit ven. Takto jsem si vždycky představoval golf 🙂

To je asi vše z pohledu úplného začátečníka.

Jan Sommer, 44 let, HCP 54

 

Děkujeme panu Sommerovi za návštěvu a přejeme mu bohatou golfovou budoucnost. A věříme, že se na naše areály Prague City Golf bude nadále vracet!

 

Zpět na přehled