Turnaj o Pohár prezidenta klubu zná své vítěze! Titul mistra na rány bere Jucovič a Frýdlová.

11.9.2022

Druhý záříjový víkend se již tradičně nese v duchu klubových přeborů. Ne jinak tomu bylo i letos. I přes nepříznivou předpověď počasí se ve startovním poli objevilo hned 30 hráčů a hráček, kteří se utkali o zisk prestižní klubové trofeje, tedy Prezidentského poháru.

O to, že v nedělním druhém kole nebude nouze o drama ukázalo hned první kolo. V kategorii žen se do vedení dostala Kristýna Lebová a to po skvělém výsledku 70 ran. Mrzet jí mohla pouze dvě bogey v závěru kola, kvůli kterým se její náskok zúžil na pouhou jednu ránu za druhou Kristýnou Frýdlovou, která se po dokončení studií na Univerzity of Miami vrátila zpět do Čech. Mezi muži se do vedení dostal Tomáš Jucovič, který dokázal sobotní kolo obejít v paru (72). Tento výsledek mu zajišťoval náskok jedné rány za Josefem Karasem.

Během nedělního kola čekal na všechny hráče ostrý test, to když na ně kromě silného větru a přeháněk čekaly také záludné pin pozice. To vše se dramaticky promítlo do výsledků a šance na vítězství v obou kategoriích byly takřka vyrovnavné.

Z vítězství se mezi ženami nakonec radovala Kristýna Frýdlová, která porazila Krystýnu Lebovou o pouhou jednu ránu, na třetím místě pak skočnila po kolech 76 a 84 Sabrina Kulhánková. Mezi muži si pro titul dokráčel Tomáš Jucovič, který druhé kolo za 75 zakončil parádním berdi na 18ce. Na děleném druhém místě skončila hned trojice domácích reprezentantů, jmenovitě Jan Balík (77, 74), Filip Lukáš (77, 74) a Josef Karas (73, 78).

Zpět na přehled