Vinoř byla láska na první pohled, říká prezident

8.1.2024

V prosincovém vydání magazínu GOLF si mohli čtenáři přečíst rozhovor s Alešem Musilem, který je prezidentem vinořského klubu. Zároveň je expertem na evropské právo a působí v Bruselu.

Celý rozhovor si můžete přečíst v tomto PDF. Vybíráme pasáž týkající se vinořského areálu:

Jak byste hřiště ve Vinoři charakterizoval a na co byste k vám golfisty pozval?

Pro mě je to svým způsobem linksové hřiště, což je něco, co mám velmi rád. Přehlednost, protože rád vidím, kam hraji. Pozitivem je dostupnost. Je to vyloženě městské hřiště. Dřív jsem to tak nevnímal, ale klidně se sem dá za pár minut dojet a potrénovat nebo na rychlou devítku během oběda nebo na podvečerní devítku. Hřiště je kompaktní, žádné velké přechody, klidně můžete nést bag na zádech. V pohodě hřiště obejdete a vrátíte se do kanceláře. To je model, který mám rád. Plus do budoucna chceme vybudovat kultivované milé prostředí, kde si každý rád posedí, u kávy, s přáteli.

 

Každé hřiště se také pyšní tzv. signature hole, jamkou, která je něčím výjimečná. Má ji už i Vinoř?
To se ještě ukáže, ale takových jamek je tady hned několik. Osobně mám rád osmnáctku, devítku a jedničku. Za mě je ale velkým kladem hřiště, že zajímavá je každá jamka. Design hřiště je
opravdu hodně povedený. Každá jamka v sobě skrývá jak velké výzvy, tak možnost ke skórování.

Není to nijak ultra těžké hřiště. Přiznávám, že příliš těžká hřiště nemám rád. Když netrefíte fervej, míček skončí deset centimetrů mimo ni a míček nenajdete. Může to být krásné hřiště, ale je frustrující, když ztratíte na pár jamkách čtyři míčky a vaše skóre nepříjemně roste. Jsem rád, že jsme nešli cestou ztěžování hřiště. Jsem samozřejmě příznivec roughu, ale ne metrových a hned vedle ferveje. To je další věc, kterou bych u nás podtrhl – u nás si zahraje i začátečník a nehrozí mu, že na každé jamce ztratí dva míčky. Je to můj amatérský pohled. Profesionál by to možná viděl jinak, ale předpokládám, že devadesát procent hráčů bude jako já. To, že máte šanci přinést hezké číslo, to je jedno z pozitiv Vinoře.

 

Zpět na přehled