Jiří Daněk, profesionální trenér golfu

Jiří Daněk

Profesionální trenér golfu

  

 

Jiří Daněk se narodil v roce 1970 ve Zlíně, tehdejším Gottwaldově. Od útlého dětství se věnoval sportu – veslování, hokeji a cyklistice. Ve všech dosáhl záhy špičkové úrovně a získal i několik mistrovských titulů. Po těchto aktivních letech – kvůli pracovnímu vytížení – sportoval jen rekreačně.

„S aktivním golfem jsem začal ve 36 letech. Kamarád hrál golf a já se s ním vsadil, kdo bude mít lepší HCP. Překonat jeho HCP mi trvalo pouhých šest měsíců. Posléze jsem požádal o profesionalizaci, chtěl jsem hrát velké turnaje.“ Je stále aktivním hráčem a účastní se pravidelně PGA Senior Tour, kde v roce 2023 obsadil 6. místo v Order of Merit. Říká: „Golf mne naučil pokoře a přemýšlení and každým úderem. Nejvíc moji cestu trenéra golfu ovlivnila spolupráce s Karlem Skopovým sen. Naučil mne všemu podstatnému, co nyní potřebuji, a to je především práce a trpělivost s dětmi.

Jaká je Jirkova filozofie výuky

Ve výuce golfu se snažím navodit v klientovi především pocit, že golf je cesta… Protože je to snad jeden z nejtechničtějších sportů, tak se snažím opravdu poctivě probírat všechny aspekty golfového švihu a přístupu ke hře po stránce mentální. Většina klientů na golf spěchá, já se je snažím trochu zpomalit a vysvětlit podstatu, proto se I často ptám, co od golfu chtějí.

Hlavními mentory výukových metod a vzory jsou mi Ben Hogan, Butch Harmon a Robert Rock, poznatky těchto profesionálů tvoří základ mé výuky. V praxi jsem je mohl vidět úspěšně aplikovat v Akademii Skopový. Během výuky v resortu Černý Most se účastnil semináře s Clive Tucker trenérem hráčů European Tour. Pro děti se snažím vytvořit hravý svět o poctivosti a cílevědomosti, kde výsledkem je kvalitní stadium, dobré vzdělání a možná sportovní kariéra.