Vojtěch Hemmer profesionální trenér golfu, PCG Academy

Vojtěch Hemmer

Profesionální trenér golfu, PCG Academy

 

Vojtěch Hemmer se narodil v roce 1986 v Městci Králové. Při studiu na VŠCHT Praha se dostal k softballu, kde posléze začal sbírat i první zkušenosti s trénováním a vedením týmu. Po studiu na vysoké škole se rozhodl pro kariéru v golfu. Golf hraje od roku 2012. Od roku 2016 pracuje v golfovém průmyslu, nejprve se podílel na vedení golfového resortu a golfové akademie na Černém Mostě. Od roku 2018 pracoval v golfové obchodě CityGolf – Golfové Obchody s.r.o jako fitér golfových holí. Golfovým profesionálem se stal v roce 2019. V letech 2020 a 2021 získal certifikáty Titleist Performance Institute „Golf level 2“ a „Power level 2“.  V roce 2023 se stal členem PCG Academy, zároveň se věnuje práci pro prémiovou značku výrobce golfových holí Callaway jako fitér / tech representative. Každoročně se zúčastňuje rozšiřujících seminářů PGA.

Jaké je vaše trenérská filozofie?

„Efektivně, zdravě, daleko.“

Každý jsme jiný, tak proč bychom měli švihat stejně? Efektivní švih je založen na pohybu v rámci jeho rozsahu. Ten se dá jednoduše zjistit a následně „ušít“ švih na míru. Vojtěch se při tréninku zaměřuje právě na efektivitu a přirozenost pohybu. Není důvod, aby se člověk musel několik dní léčit s bolavými zády po jednom kole na osmnáct jamek týdně.

Velice rád objasňuje mýty s golfovým švihem spojenými. Je pro něj důležité, aby jeho žák nevěděl, jen co má dělat, ale hlavně proč to má dělat.

Samozřejmostí je pomoc se správným vybavením. Od pomoci s výběrem správného úhlu a shaftu pro driver po určení té pravé wedge pro vaši hru.